Ból w okolicy serca oraz opuchlizna nóg u 45-letniej kobiety

Od prawie roku odczuwam ból w okolicy serca.Ból ten się przemieszcza czuję go nawet z tyłu pleców,EKG wyszło dobrze.Dodam że puchną mi nogi przy kostkach.Mam 45 lat 180cm 115kg.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Ból w okolicy serca nie zawsze jest związany z tym narządem, lecz zawsze należy wykluczyć przede wszystkim przyczyny kardiologiczne. Obrzęki w okolicy kostek mogą być spowodowane m. in. niewydolnością serca, chorobami nerek, wątroby lub niewydolnością żylną. Proszę zgłosić się do internisty, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.