Ból w pachwinie po ostrym biegu

Witam Mam 27 lat, jestem aktywnie fizycznie od 8 lat- ćwiczyłem 3/tyg po 2godz. Przez ostatni rok pracowałem jako instruktor zajęć grupowych 4/tydz po 1-2godz. Kilka dni temu po treningu biegowym- ostre podbiegi poczułem w pachwinie ból i coś lekko wystawało. Obecnie się schowało. Czy mam całkowicie zaniechać aktywności fizycznej? czy mogę się normalnie rozciągać? jak skompliokowana jest operacja i ile wynosi czas powrotu do aktywności. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiak

Najbardziej prawdopodobnym podejrzeniem jest u Pana wystąpienie przepukliny. Ja , bez badania , na odległość W-wa-N.Sącz nie jestem w stanie udzielić Panu porady jedynie poza taką , aby udał się Pan do chirurga , albowiem NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! zż

Witam.
Po objawach, jakie Pan podaje, jest to prawdopodobnie przepuklina pachwinowa. Powinien zbadać Pana chirurg, który będzie w stanie to potwierdzić lub wykluczyć. Aktywność fizyczna nie jest przeciwwskazana, ale w granicach rozsądku. Operacja nie jest skomplikowana, trwa około 40 minut do półtorej godziny, zależnie od sytuacji po otwarciu kanału pachwinowego. Najczęściej wszywa się siatkę, która zastępuje tylną ścianę kanału - operacja sposobem Lichtensteina. Po zabiegu należy ograniczyć wysiłek na około 3 miesiące. Po tym czasie można w pełni wrócić do aktywności. Pozdrawiam