Ból w plecach i prawym boku

Mam 26 lat, rok temu urodzilam dziecko Po ciąży okazalo sie ze mam kamienie w pęcherzyku. Zrobiono mi cholecystektomię. Po zabiegu miałam zapalenie dróg żółciowych w związku z czym leczono mnie w szpitalu. Od jakiegos czasu męczą mnie bółe ktore rozciągają sie od prawej części pleców az do prawego boku Nie wiem z czym mogą byc one związane (wątroba, nerka, kosci??) Podam wyniki badan: Morfologia- bez zmian USG j brzusznej: Stłusczenie wątroby, hipotonia prawego ukladu K-M (zastój moczu?). - lekarz przepisal mi furagin ale bóle nie ustają RTG klp- narzady klatki piersiowej bez zmian, Skolioza prawoboczna odcinka Th CT j. brzusznej- stłuszczenie wątroby, zwapnienie brzeżne w 6 segmencie, pozostałe narzady bez zmian gastroskopia- zapalenie żołądka i refluks żółciowy ALT, AST, Bilirubina, GGTP, ALP - w normie Hormony tarczycy w normie Chol. całkowity- 208 TG- 220 Bardzo proszę o pomoc, gdyz nie wiem jakie badania wykonac aby zdiagnozowac te bóle

Redakcja abcZdrowie

Bóle, które Pani odczuwa mogą mieć kilka możliwych przyczyn:
a) skolioza - ból prawdopodobnie nasilałby się podczas ruchów powodujących wygięcie kręgosłupa

b) podwyższone ciśnienie w układzie kielichowo-miedniczkowym - jest to najbardziej prawdopodobne rozpoznanie jednak nie ma pewności. Bóle ustąpią jeśli zostanie usunięta przeszkoda w odpływie moczu (jeśli taka istnieje) warto pójść do urologa. Chciałbym tutaj dodać, że Furagin może co najwyżej zapobiegać infekcji jeśli już do niej doszło należy wdrożyć antybiotykoterapię. Dodatkowo leki rozkurczające i przeciwzapalne (np. diklofenak) powinny przynieść Pani ulgę w bólu.

c) nawrót kamicy (przewodów żółciowych) - jeśli USG było wykonane wystarczająco czułym aparatem to złogi powinny być widoczne -  nie ma ich w opisie więc najprawdopodobniej to nie jest przyczyna bólu