Ból w śródstopiu po bieganiu

5 dni temu wybrałem się pobiegac w ramach treningu cardio, od tego czasu odczuwam ból w zewnętrznej części śródstopia które dokładnie 4 lata temu miałem złamane (była to V kość środstopia). Wybrałem się do lekarza który zlecił prześwietlenie, obraz jest całkowicie w normie, żadnych oznak patologicznych nie stwierdzono, jednak ból jest odczuwalny przy każdym kroku. Dodam że z zewnątrz stopa również wygląda całkowicie normalnie, żadnej opuchlizny czy zaczerwienienia. Jaki może być powód bólu?

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej przeciążył Pan mięśnie stopy co może wynikać z braku rozgrzewki przed treningiem lub z nieprawidłowej mechaniki biegania. Polecam zastosować kinesiotaping (oklejenie stopy elastycznymi lub sztywnymi plastrami) oraz ćwiczenia rozciągające mięśni stóp, poprawiające elastyczność rozcięgna podeszwowego.

Pozdrawiam serdecznie.