Ból zatok podczas gryzienia

Podczas gryzienia pokarmu bolą mnie zatoki, od wewnętrznego kącika lewego oka.. Wczesniej pisalam tutaj ze od kilku miesiecy mam zgrubienie za lewą jedynką ( nie dodalam ze odleglosc od jedynki wynosi ok 1 cm, nie jest bezposrednio za nia ). To zgrubienie na podniebieniu nie boli mnie. boje sie ze to rak.. Ostatnio poleciala mi krew z lewej dziurki nosa, a teraz ten bol przy gryzieniu. Czy to moze byc ze soba powiazane, skoro czuje bol po tej samej stronie co jest to zgrubienie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim skontaktować należy się z chirurgiem szczękowym i wykluczyć obecność ropnia okołowierzchołkowego zęba, który może powodować w/w dolegliwości.