Boląca lewa pacha. Czym ten ból może być spowodowany?

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam dziwny ból, który występuje pod lewą pachą. Boli kilka dni i przestaje, później znowu się pojawia i znowu przestaje i tak cały czas. Nic nie umiem wybadać, czy coś tam jest czy nie. Ból jest nieznośny, jak dotykam to boli, jak nie dotykam też boli. Proszę o pomoc - czym może byś spowodowany taki ból pod pachą?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego - do postawienia diagnozy konieczny jest wywiad i badanie lekarskie. Dość częstą przyczyną bólu w tej lokalizacji są węzły chłonne, zmienione zapalnie. Często jest to reakcja odczynowa na stan zapalny mający źródło w obszarze z którego limfa spływa właśnie do tego węzła.

Pozdrawiam