Boląca żyła w piersi

Witam. Jestem w 26 tygodniu ciąży na jednej z piersi czułam ciągłe szczypanie. Niedawno zauważyłam, że w tym miejscu jest żyła. Najbardziej szczypie, kiedy przejadę po tym miejscu palcem lub kiedy przy poruszaniu ociera delikatnie stanik. Co to może być? Czy to normalne? Wizytę u lekarza mam dopiero w połowie maja.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Trudno mi jednoznacznie wypowiedzieć się na temat Pani dolegliwości, dysponując jedynie opisem. Wydaje się, że nie jest to nic groźnego, niemniej proszę zwrócić uwagę, czy w tym miejscu nie ma zaczerwienienia, czy skóra nie jest w jakiś sposób zmieniona - jeżeli tak, proszę skonsultować się także z dermatologiem.

Piersi w czasie ciąży ulegają przemianom, zwiększa się objętość tkanki gruczołowej i tym samym ich wymiar. Należy koniecznie zadbać o dobrze dobrany stanik, aby nie uciskał piersi, bo to może powodować dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie