Bolący guzek w dolnej części piersi

Witam. Mam 22 lata. Rok temu zaczęłam odczuwać ból w dolnej części lewej piersi (strona zewnętrzna). Ból był czasem odczuwany tylko przy dotknięciu, czasem samoistny. Po jakimś czasie ustąpił, więc i moje obawy znikły. Teraz znowu powrócił w tym samym miejscu. Na dodatek wyczuwam tam guzek, który boli. Innych zmian w piersi nie mam. Wybieram się do lekarza, ale pytam dla uspokojenia. Czy możliwe, że to rak? Pozdrawiam. Ewelina.

Witam serdecznie!

Ryzyko raka piersi zwiększa się wraz z wiekiem, największe jest dopiero w okresie menopauzy. W Pani wieku prawdopodobieństwo raka piersi jest niewielkie, aczkolwiek w razie wykrycia guzka w piersi zawsze należy sprawdzić, co to jest.

Bolesne zgrubienie w piersi najczęściej jest związane z zaburzeniami hormonalnymi. Najlepiej, aby wybrała się Pani na wizytę do lekarza ginekologa, który Panią zbada, w razie konieczności zaleci dodatkowe badania (hormonalne, USG piersi).

Pozdrawiam serdecznie