Bóle brzucha, wzdęcia, kolka i nudności a zespół jelita drażliwego

Mam takie pytanie,od kilku lat nasilają mi się bóle całego brzucha,wzdęcia, kolka,aż żebra mnie bolą.ból w żołądku, jakby w dołku,nudności,odruch wymiotny.częściej biegunka niż zaparcia. gastroskopia-mała nadżerka, koloskopia-przewlekły stan zapalny w kątnicy, tk brzucha-naczyniak na wątrobie,2 tętniaki na tętnicy śledzionowej.wg gastrologa i rodzinnego jestem zdrowa.morfologia, crp, hemoglobina glikowana, próby wątrobowe,amylaza itp w normie. diagnoza- zespól jelita drażliwego.leków nie dali.

Wygląda na to, że właśnie dolegliwości są związane z zespołem jelita drażliwego. Są leki, które są dość skuteczne w przypadku tego zespołu i zapewne u Pani powinny być zastosowane. Proszę ponownie w tej sprawie udać się do lekarza prowadzącego, a na pewno zapisze odpowiednie leki.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowna Pani, Wszystko wskazuje na diagnozę : jelita nadwrażliwego. W leczeniu tego schorzenia obecnie dysponujemy kilkoma skutecznymi farmakologicznymi metodami leczenia, jak również ważne są zalecenia dietetyczne. W tej sytuacji radziłbym wizytę u gastrologa lub chirurga gastroenterologicznego.
Pozdrawiam, dr Wojciech Kawiorski