Bóle gardła i wysypka w jamie ustnej w 29. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 29 tygodniu ciąży. W zaczęło boleć mnie gardło, rano wstałem i poczułam pieczenie w buzi. Jak się okazało dostałam w całej jamie ustnej wysypki, takiej drobnej kaszki. Nie mam jej tylko na podniebieniu i języku. Byłam u stomatologa i powiedziano mi że to od hormonów może być. Nie wiem czy powinnam udać się gdzieś do lekarza a jak tak to jakiego bo kazano mi plukac szałwia i rumiankiem tylko ze pieczenie nie przechodzi, nie mogę jeść potraw twardych i ciepłych.

Ciążowe zapalenie dziąseł jest zjawiskiem przemijającym. Może być uogólnione lub miejscowe. Najczęściej pojawia się na początku drugiego trymestru. Stopniowo objawy nasilają się, osiągając szczyt ok. 8 miesiąca ciąży, a następnie zmniejszają się wraz ze zbliżaniem się terminu porodu. U większości kobiet dolegliwości minimalizuje delikatne szczotkowanie zębów miękką szczoteczką, ograniczenie spożywania gazowanych napojów i słodyczy, a także wprowadzenie do diety produktów bogatych w wapń oraz witaminę C. Oczekujące dziecka kobiety powinny również regularnie usuwać kamień nazębny oraz leczyć ubytki, gdyż okres ciąży sprzyja także rozwojowi próchnicy.