Bóle głowy, policzka z okiem, katar i posmak ropy w ustach

Od tygodnia mam bóle głowy, lewego policzka wraz z okiem, katar i ciągły posmak ropy w ustach. Początkowo myślałem, ze są one wywołane chorobą lewej szóstki (zęba), ale wyrwałem go 2 dni temu i objawy nie ustały. Ogólnie spędziłem niemal tydzień w łożku, ale po wyjściu na zewnątrz i jakimś wysiłku, dostaje dreszczy i bóle sie natężają. Taki ostry stan z dużą potliwością trwa pare godzin. Czy moze to być przyczyną stanu zapalnego, wywołanego wspomnianym zębem? Proszę o merytoryczną poradę. :)

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że może. Proponuje udać się do lekarza stomatologa lub lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.