Bóle głowy, problemy z koncentracją i zaburzenia koncentracji po traumatycznych przeżyciach

Witam 8 miesięcy temu 2 miesiące potraumatycznym przeżyciu zaczęły mi się robić napady nerwicowe Wyniki wielu badań powychodziły mi w normie . W sumie sama sobie postawiłam diagnozę - nerwica , zaczelam brać leki na uspokojenie . Od tego czasu napady zaczęły słabnąc.W tym momencie nie mam już leków , problemow z cisnieniem ...Zostały tylko : bóle głowy , problemy z koncentracją i pamięcią wzrokową nie jestem w stanie rozpoznać twarzy widzianej 5razy nawet jak z tą osobą rozmawiałam comipomoze

Samodzielnie postawiona diagnoza może, ale niekoniecznie musi być trafna. Tym bardziej samodzielne branie leków uspokajających bez uprzedniej konsultacji z lekarzem niekoniecznie może prowadzić do oczekiwanych efektów.
Pisze Pani, iż w Pani życiu miały miejsce traumatyczne przeżycia. Bardzo często lekarstwa jedynie doraźnie pomagają w tego typu sytuacjach - psychoterapia ma w tym względzie większą efektywność, a na pewno trwalsze rezultaty. Tłumienie i wypieranie traumatycznych przeżyć może doprowadzić do kumulowania się napięcia w ciele i psychice, co później może mieć swoje ujście w rożnego rodzaju lękach, stresie, bólach somatycznych, dekoncentracji itd. Polecam zatem zgłosić się na konsultację psychologiczną podczas której opowie Pani o swoim problemie i wraz z terapeutą podejmie kroki ku jego rozwiązaniu. Polecam również - w razie potrzeby - skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który przepisze odpowiednie lekarstwa - samodzielne przyjmowanie środków farmakologicznych jest wielce ryzykowne.
Powodzenia!