Bóle kręgosłupa lędźwiowego i garbienie się

witam nigdy sie nie garblam i ie mialam problemow z kreoslupem od paru miesiecy boli mnie kregoslup w dolnej okolicy zauwazylam ze nie swiadomie arbie sie nawet podczas chodzenia kiedy sie prostuje czuje jakbym przybierala nienaturalna pozycje no i bol czuje sie jakby moj kregoslup nie mogl mnie utrzymac wyprostowanej i z powrotem sie garbie w okolicy szyjnej tez czasami mnie boi dodam ze mam prace siedzaca bardzo prosze o rade

Dzień dobry,

Garbienie się jest wadą postawy ciała nazywaną inaczej plecami okrągłymi. Jest to pogłębienie kifozy piersiowej, czyli nadmierne wygięcie kręgosłupa piersiowego w tył. Proszę zgłosić się do lekarza, który zbada Pani postawę ciała, rozpozna wadę- wtedy możliwe będzie dalsze postępowanie polegające najprawdopodobniej na ćwiczeniach korekcyjnych.

Pozdrawiam