Bóle mięśni i stawów, stan podgorączkowy i osłabienie po szczepieniu na żółtą febrę i WZW B

Dzien Dobry mam 37 lat 6 dni temu zostałem zaszczepiony z uwagi na mój wyjazd na żóltą febrę oraz WZW B w 5 dobie po szczepieniu zacząłem odczuwać bóle mięśni, stawów mam stan podgorączkowy 37,3 st ogólnie czuję się bardzo rozbity. Proszę o wyjaśnienie czy są to powikłania poszczepienne, czy powinienem udać sie do lekarza ?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić przyczynę konieczne jest badanie lekarskie. Być może jest to jakaś infekcja, a równie dobrze może być odczyn poszczepienny. Koniecznie proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.