Bóle nóg i ból w klatce piersiowej a tężyczka

witam jestem 24 letnią kobietą. Od kilku dni bardzo bolą mnie nogi - łydki, nogi, czuje każdego palca podczas chodzenia. Dodatkowo odczuwam ból w klatce piersiowej i łopatce. Choruje na tężyczkę, czy to może być powodem tych dolegliwości? Robiłam badania wapń mam w normie, magnez w dolnej granicy normy, wit D poniżej normy a mianowicie 18. Proszę o odpowiedź czy te dolegliwości bólowe mogą być związane z tężyczka

Aleksander Ropielewski

Nie są to typowe objawy tężyczki i przyczyny dolegliwości naeży upatrywać chociażby w niedoborze magnezu lub innych schorzeniach mogących wpływać na ukłąd mięśniowy. Bez wykonania dodatkowych badań nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.