Bóle po operacji przepukliny lędźwiowej

Witam. 29/01/2015 miałam usuniętą przepuklinę międzykręgową odcinek lędźwiowy L4L5. Metoda mikrodiscektomia poraz drugi.Pierwsza operacja w marcu 2014 roku.Ból w krzyżu pozostał, rwa ustąpiła pozostało małe odrętwienie stopy oraz sporadycznie ból - pośladek/biodro lydka.Czy to przejdzie po jakims czasie czy jednak operacja nie pomogla i potrzebuje zrobic rezonans?Wiem ze jest to dopiero pare dni ale sie martwie.Prosze o porade.

Witam
bardzo trudno odpowiedzieć jednoznacznie ,ból oraz drętwienie powinny zmniejszać się z czasem . aby zapobiegać i zmniejszyć istniejące dolegliwości należy jak najszybciej włączyć postępowanie rehabilitacyjne (można rozpocząć od ćw.izometrycznych) W celu uniknięcia ponownej interwencji chirurgicznej należy przestrzegać zaleceń i nie przeciążać kręgosłupa( m.in.NIE DŹWIGAĆ!!! KUCAĆ NIE POCHYLAĆ SIĘ!!! ĆWICZYĆ)
Należy pamiętać, że zabieg nie likwiduje całkowicie przyczyny , Z doświadczenia wiem ,że pacjenci przestrzegający zaleceń funkcjonują w większym komforcie,
Pozdrawiam i życzę cierpliwości i wytrwałości

Mgr MaĹgorzata Celik

Szanowny Panie - rzeczywiście okres od zabiegu jest za krótki aby coś powiedzieć. Objawy te często są przemijające . Proszę o trochę cierpliwości.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg