Bóle po operacji przepukliny pachwinowej a noszenie ciężarów

Witam w srode mialem robiona operacje przepuklina pachwinowa prawa strona z uzyciem siatki, pracuje jako tokarz podnosze czasami ciezkie detale i mam pytanie czy po okresie 1 miesiaca bede mogl dzwigac juz normalnie tzn. 5, 10 ,15 kg ? a czasami ciezkie sa wiory ( odpady po obrobce ) czy grozi mi np. ze ta siatka sie zerwie albo czy wypukniecie powroci ?? czy musze zmienic prace ?

Po około miesiącu od tego typu zabiegu, zabiegu przepukliny pachwinowej z użyciem siatki można podnosić bez problemu około 10 kg. Praktycznie po dwóch miesiącach można całkowicie obciążać mięśnie powłok brzusznych i nie ma powodu do niepokoju, że siatka się zerwie.

Nie znam wielkości przepukliny,przebiegu i efektu operacji!!!- nie mogę więc wypowiedzieć się!!! Dlaczego nie zadaje Pan tych pytań operatorowi??? To przecież on wszystko wie na temat stanu Pana zdrowia i powinien na wszystkie pana pytania odpowiedzieć!!! zż