Bolesne kolano po operacji a jazda rowerem

Mam32 lata.W 1997 roku miałam operacje kolana usunięcie łękotki i składane plastycznie wiązadła krzyżowe nie biegam dlatego że przy bieganiu mam uczucie jakby to kolano co któryś raz samo mi sie uginało bez mojej kontroli co powoduje ból, czy rower będzie lepszym rozwiazaniem?

Każda aktywność fizyczna, którą Pan empirycznie sprawdzi będzie dobra. Jeśli jazda rowerem wyda się bardziej 'komfortową' aktywnością fizyczną to warto ją pielęgnować i kontynuować. Może chodzenie o 'kijkach' równie będzie atrakcyjne i mniej dokuczliwe. Bardzo fajnie, że 'obserwuje' Pan swoje ciało i to jak się 'zachowuje'. I umie z tego wyciągać wnioski. Myślę, że w miarę skutecznego 'wzmacniania' stabilizacji kolana poprzez ruch uczucie które Pan zauważył, będzie 'znikać'. Warto pomyśleć o ćwiczeniach propriorecepcji w celu stabilizacji kolana na tzw. 'berecie'. Głęboko wierzę, że każda aktywność fizyczna jest zdrowsza od 'lezakowania'. Nie trzeba 'forsować' się ponad siły, aktywność dostosować trzeba do kolana :) a to już Pan sam czuje :)