Bolesność dziąsła po leczeniu kanałowym zęba

Miałam problem z zebem i problemy z dziasłami.Zab został przeleczony kanałowo i sprawdzałam u 3 dentystów i każdy powiedziała że zab został przeleczony prawidłowo, ale dziasło wokół 2 zebów sie opuściło i mam ból ktory utrzymuje sie non stop teraz od kilku ładnych miesiecy.Jaki stomatolg mógby mi pomóc, mimo że jeden zalecał mi stosowanie pasty elmex przeciw erozji, a 2 szczotkowanie mięką szcoteczką, ale póki co nic nie pomaga a każdy tylko rząda za wizyte, a poprawy nie ma.gdzie sie udac??/

Aleksander Ropielewski

Niestety leczenie paradontozy wymaga czasu cierpliwości, a mimo to czasami nie udaje się osiągnąć pożądanego skutku. Niezwykle ważna jest higiena jamy ustnej (proszę poważnie rozważyć kupno irygatora). Należy stosować miękkie szczoteczki, pasty dedykowane chorym na paradontozę. W początkowej fazie zapalenia dziąseł dobry efekt dają płukanki ziołowe np. z kłącza pięciornika, liści szałwii i mięty pieprzowej, koszyczków rumianku, kwiatów czarnego bzu, kory dębu.