Bolesność gardła i stan podgorączkowy u dziecka

Witam mam pytanie odnośnie dziecka. Kilka dni temu córka (5lat)mówiła, ze pobolewa gardło, miała stan podgorączkowy od razu poszłam i zrobiłam morfologię 17 tys leukocytów, lymph 14,7 % , neut 81% w rozmazie reszta w normie i crp 11,2 Dostała od razu antybiotyk amoksiklav czy możliwa jest infekcja bakteryjna bez silniejszych objawów czy po prostu była szybka reakcja i nie rozwinęło sie nic ? Córka nie skarży sie jest wesoła ma tylko nalot w gardle i czerwone kropki wewnątrz policzków i na łuku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik morfologii wskazuje na zakażenie bakteryjne, młody wiek dziecka, brak kaszlu, nalot na migdałkach oraz powiększone węzły na szyi (nie wiem c stwierdził lekarz) takze sugerują etiologię bakteryjną. Rozstrzygajacym badaniem bylby wymaz z gardła.
Pozdrawiam