Bolesność głowy a częste RTG

Witam w ty roku miałam duzo przeswietlen i obawiam sie ze moglo sie to przelozyc na moje bole glowy. Maj-tomograf glowy,rtg pluc, lipiec rtg kosci ogonowej i odcinka piersiowego,sierpien rtg pluc kontrolne,wrzesien rtg zebow,pazdziernik tomograf brzucha z kontrastem. Boje sie ze dano mi za duze dawki promieniowania.

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania stosowane obecnie w radiologii są dawkami bezpiecznymi dla zdrowia. Oczywiście należy ograniczyć ich ilość do minimum, ponieważ promieniowanie jonizujące nie jest obojętne dla naszego organizmu. Dlatego badanie radiologiczne można wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Lekarz kiedy ma ku temu wskazania kliniczne i badania obrazowe są mu niezbędne do postawienia diagnozy, wówczas kieruję na badania obrazowe.
W razie dalszych obaw proszę udać się do radiologa w Zakładzie Radiologii lub swojego lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.