Bolesność głowy, gorączka a poziom OB

Witam, od dłuższego czasu miewam bóle głowy, niskie ciśnienie oraz gorączke. Zrobiłam badania OB wyszło 18 mm/h [0-12] co to może oznaczać, proszę o rade

Aleksander Ropielewski

Samo w sobie badanie OB jest bezużyteczne, zwłaszcza, przy tak niewielkim odchyleniu od normy. KOnieczna jest jego interpretacja z pozostałymi wynikami badań dodatkowych. Proponuję wykonanie morfologii krwii, badania ogólnego moczu i kontakt z lekarzem.