Boli mnie jajnik po zażyciu tabletek - co to oznacza?

Mam pytanie. Pierwszą tabletkę wzięłam po 2 tyg. Od okresu nie współżyłam. Po zażyciu boli mnie jajnik. Co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli ból jajnika jest wyraźny, nie ustępuje, lub powtórzy się w przyszłości powinna się Pani udać do lekarza ginekologa na badanie kontrolne. Może być on na przykład związany z torbielą pęcherzykową powstałą na skutek zahamowania owulacji rozpoczęciem przyjmowania tabletek w trakcie trwania cyklu, choć raczej nie ma to związku z branymi tabletkami.

Pozdrawiam serdecznie!