Brak akceptacji siebie

Witam mam już 18 lat. Mój polega na tym że ogóle się nie aakceptuje kiedy spoglądam w lustro widzie siebie za grubą jestem osobą szczupłą waże 48 kg. W Internecie przeglądam fotki chudych dziewcząt a gdy spojrze na swoje zdjęcie z odsłoniętym brzuchem płakać mi się chce a na dodatek chce jeszcze schudnąć!! Na dodatek mam okrągłe plecy i nie zbyt sobie radze zaakceptowaniem mojego ciała. Czy przyda mi się wyzyta psychologa?

niewątpliwie taka wizyta jest Ci potrzebna,gdyż kłopot z samoakceptacją zawsze polega na tym,że widzi się siebie gorszą a więc uruchamiasz wtedy albo postawę pretensji do wszystkich innych/włącznie z agresją,złością/,albo pogrążasz się w bezsilności i tym samym zmniejszasz swoje siły i szanse na radośc z życia.Jesteś jeszcze młoda,więc szkoda brnąc w slepą uliczkę.
Serdecznie zachęcam.

Witam, psychoterapia to dobra droga by poznać siebie, poszukać odpowiedzi "dlaczego tak trudno mi zaakceptować siebie", to nauka doceniania siebie i odkrywania swoich możliwości. Nie wiem ile masz wzrostu, jednak twoja waga jest bardzo niska, kiedy piszesz o chęci schudnięcia, to jest niepokojąca myśl charakterystyczna dla anoreksji, która jest chorobą niszczącą ciało i emocjonalnie ukierunkowaną na ciągle niezadowolenie z siebie oraz swojego wygląd bez względu na wagę . Praca psychoterapeutyczna wpływa też na ciało, psychoterapeuci niejednokrotnie obserwują w gabinecie, jak zmienia się sylwetka klientów, jak w trakcie procesy terapeutycznego prostują się, chodzą pewniej, pięknieją. Ciało i psychika nawzajem na siebie wpływają. Powodznia