Brak apetytu u 11-latka

moj 11 letni syn od bardzo dawna od kilku lat NIGDY nie jest glodny. NIE chce jesc , dla niego jedzenie to kara. Chodzilam po roznych lekarzach i zaden nie mogl mi pomoc Ostatnia hemoglob11,9 WAZY 28kg i 132cm wzrostu. Jest bardzo aktywny ruchowo, 3 razy w tyg ma karate. On nawet nie zje calego batona pije dosc duzo ale zjedzeniem to tragedia a mi rece opadaja Syn rosnie, dojrzewa boje sie by z tego nie jedzenia nie popadl w powazna chorobe bo miesnie i caly organizm potrzebuja byc zywione

Dzień dobry,

Hemoglobina jest niska, kiedy były wykonywane badania?
Proszę zrobić u dziecka badanie kału - 3 próby.
Czasem brak apetytu i chudnięcie może być wynikiem pasożytów - lamblie, glistnica.

Dobrze by było aby syn zaczął zdrowo się odżywiać. Jest w okresie dojrzewania - wkracza i niedożywienie w tym okresie spowoduje i spowolni wzrost.
Proszę podawać dziecku potrawy dobrze przyprawione - ziołami, one pobudzają apetyt.
Proszę także synowi powiedzieć że jeśli nie będzie odpowiednio się odżywiał mięśnie nię będą mocne, i coraz trudniej będzie mu uczestniczyć w treningach.
Warto także porozmawiać z trenerem, zapewne jest dużym autorytetem dla syna. Krótka pogadanka na temat odżywienia może na niego korzystnie wypłynąć.