Brak apetytu u niemowlaka po operacji serca

Mój wnuk jest po skomplikowanej operacji serca . Ma teraz 1 miesiąc. Ma leczone zapalenie płuc.Ma mieć operowaną jeszcze przeponę, prawdopodobnie w czasie wcześniejszej doszło do porażenia przepony. Przed operacja jadł dobrze a po operacji mało je i traci na wadze. Posiłki (z butelki)je po 25, 30 ,40 i to nie zawsze i trwają nieraz godzinę. Czy można temu zaradzić. Lekarze kroplówki wiecznie nie będą dawać.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z opisu wynika, że dziecko ma wrodzoną wadę serca, której leczenie zostało podjęte. Jest to skomplikowana i bardzo indywidualna procedura. Nie mam więc możliwości odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż nie znam szczegółów choroby Pani wnuczki. Pytanie to należy skierować do zespołu lekarzy zajmującego się dzieckiem.