Brak czasu na sen przy 8-miesięcznych dzieciach

witam. Mam dwie córeczki 8-miesięczne, Maję i Lenę. Urodziłam je w 36 tygodniu ciąży. Razem z mężem kładziemy je spać o 20 dając 150ml mleka. później budzą się na jedzenie po 23, następnie przed 3 nad ranem a później ok 7 i już nie śpią. a między jedzeniem muszę wstawać jeszcze kilka razy bo budzą się z płaczem jak wypadnie im smoczek. Moje noce czasami polegają na chodzeniu a nie spaniu. nie wiem jak możemy to zmienić żeby następnego dnia chodzić "normalnie". pomocy...
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czym jest programowanie metaboliczne?

Witam. To niestety uroki macierzństwa. Prosze się pocieszyć, że nie będą miały stale 8 miesięcy. Za kilka lat bedzię lepiej pod względem spania. To tak pół żartem, ale i pół serio.
Magdalena Brabec

0

Urodzenie jednego dziecka jest drastyczną zmianą w życiu rodziców, a co dopiero w przypadku bliźniąt... Tak to jest, ze kilkumiesięczne maluchy budzą się w nocy po kilka razy i nie ma na to rady. Z czasem będą przesypiać coraz dłuższe odstępy czasu, a worki pod Pani oczami zaczną się powoli zmniejszać :)
Tak więc pierwsze pocieszenie jest takie, ze ten trudny czas w końcu minie i każdego dnia jest Pani bliżej jego końca :)
Po drugie, proszę pomyśleć, że w rzeczywistości taka "kumulacja" oznacza tylko jeden tak cieżki okres, a nie dwa, jakby to było w przypadku osobnych ciąż :)
Bardzo ważne w tym czasie jest także to, aby Pani partner współuczestniczył w opiece nad maluszkami - na miarę możliwości, abyście wzajemnie się odciążali.
Na koniec chciałabym życzyć Pani tego, co już troszkę wyczułam w Pani wiadomości - synchronicznych pobudek u córeczek :) bo chyba wtedy przerwy na Pani sen będą możliwie najdłuższe :) Pozdrawiam ciepło :)

0

Witam. Tak wygląda praca przy małym dziecku. Zycie rodziców zmienia się diametralnie. Warto przeczytać książki z zakresu wiedzy o rozwoju dziecka, jego potrzebach i możliwościach. W jaki sposób odczytywać sygnały płynące z ciała dziecka, jak go stymulować do korzystnych zmian. Wychowywanie to ciągłe zaangażowanie, uwaga i nieustanna praca. Istnieją też fora, na których spotykają się matki i wymieniają się radami i troskami. Proszę poszukać

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty