Brak ochoty na seks u 46-latka

Dobry wiczor.moj partner ma46lat ja rownierz,jestesmy ze soba rok.kiedy,twierdzi ze sexsu i kobiet moze niebyc,jak chce sie zlizyc to jest mu to obojete,probowalam rozych sposobow,przebra,zmiana miejsca jest dla niego dziwne i niezrozumiale zemozna zrobic to w inym miejscu niz lozko,ostatnio pokazalam mu ze lazieka to tez dobre miejsce,stwierdzil ze on nie musi tego robic,mowil ze moze bez kobiety wytrzymac 7 lat bo juz tak bylo. lubi wypic,i naduzywa lekow.Jak postepowac

Dzień dobry!

W opisywanej przez Panią sytuacji wiele jest czynników, które mogą powodować obniżenie libido, zanik zainteresowania seksem:
- wiek mężczyzny i związane z nim zmiany, np. spadek poziomu testosteronu
- wieloletnia abstynencja seksualna
- nadużywanie alkoholu i leków
- być może inne choroby towarzyszące, zarówno somatyczne (cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca), jak i np. obniżenie nastroju, depresja
Dodatkowo ludzie generalnie różnią się między sobą poziomem temperamentu seksualnego, otwartością, potrzebą różnorodności itp.
Ewentualne zmiany wymagałyby świadomości, chęci i motywacji partnera do zmiany, np. wybrania się do lekarza seksuologa oraz podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!