Brak okazywanie emocji u kolegi

Witam mam na imię Jacek. Piszę bardziej w sensie kolegi. Ma na imię Konrad i ma 20 lat. Jest nie wiem jakby to nazwać. Ma problem w wyrażaniu emocji. Nie. On po prostu tak jakby ich w ogóle nie miał. Ale chce. Jednak nie umie czuć. Dla niego coś jest tylko pozytywne albo negatywne. Nic po za tym. Np. Kiedy zobaczył rannego mężczyznę po za wezwaniem pomocy swietrdził że ma otwarte obrażenia zewnętrzne. Ale żadnych uczuć. Jak i w relacjach międzyludzkich zachowuje sie sztywno. Proszę o jakieś rady

Witam, nieczucie jest związane z emocjonalnym odcieniem się od swoich emocji, co za tym idzie, jeśli nie rozpoznanej uczuć to nie może ich nazwać. Wszyscy czujemy, jednak niektóre osoby w skutek różnych doświadczeń życiowych zablokowały się wewnętrznie. Pana kolega bardzo dużo traci i jeśli nie zdecyduje się na głęboką prace nad sobą w psychoterapii, będzie sprawiał ważnie "martwego" - nie czującego. Bez otwartości na uczucia niemożna zbudować prawdziwej relacji.Jeśli osoba nie rozpoznaje swoich emocji, nie rozpozna też emocji innych osób. Ta decyzja jednak musi wyjść od niego, to że Pan widzi problem, to może być dla niego bodziec. Często dla osób sztywnych, pojawiają się z wiekiem bóle psychosomatyczne : bóle głowy, kręgosłupa, serca, wyobrażeniowe choroby itp. i dopiero takie objawy skłaniają ich do szukania pomocy u psychoterapeuty. Powodznia