Brak okresu, bóle brzucha i mdłości a ciąża

Mam 16 lat i wciąż nieregularnie miesiączkuję. Brałam tabletki na wywołanie, po których dostałam okres raz, a zaraz potem znów go nie było. Miałam anemie. Ale po zaleczeniu okres pojawiał się regularnie przez 3 miesiące. Przez ostatnie 2 miesiące często kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Okres znów się spóźnia już miesiąc. Mój brzuch część staje się wzdęty i boli. Po jedzeniu często mam mdłości. W trakcie dnia bywam bardzo senna. Na 20 maja mam skierowanie na USG jamy brzusznej. Czy badanie USG wykaże, czy jestem w ciąży czy nie? Czy istnieje duże prawdopodobieństwo?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli podejrzewa Pani ciążę, to nie ma nic prostszego jak wykonanie testu ciążowego. Test ciążowy może wykryć ciążę w 2 tygodniu jej trwania, USG wykaże ciążę około 5-6 tygodnia.
Jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia, to powinna Pani liczyć się z możliwością ciąży. Z drugiej strony zaburzeniom miesiączkowania często towarzyszą zaburzenia płodności.
Najlepiej jest wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam!