Brak okresu od sześciu miesięcy

Witam. Mój główny problem to brak okresu od 6mies. Po WIELU badaniach wyszły pewne nieprawidłowości androstendion- 6,11 (do3,0) s-dhea- 473 (do 339) shbg-156,9 (do 137) anty tg ab- 5,65(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Za dużo androgenów, czyli w normalnych warunkach męskich hormonów w nieznacznej ilości wydzielanych przez jajniki, może powodować jedynie małe zmiany w wyglądzie, jak i poważne zaburzenia funkcjonowania. Są to między innymi zaburzenia miesiączkowania, zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie, przybieranie na wadze, przetłuszczanie się skóry, łysienie typu męskiego oraz nadmierne owłosienie (typu męskiego) na twarzy, brzuchu i piersiach. Warto w tej sytuacji wykonać badanie USG oceniające nadnercza i pozostałem narządy jamy brzusznej. Obecność przeciwciał anty TG zmusza do dodatkowej oceny funkcji tarczycy.