Brak okresu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej a ryzyko ciąży

Witam, po 4 latach YAZ postanowilam przerwac ich zazywanie .Jestem w 10 dniu po odstawieniu a okres sie nie pojawil. Wykluczam wystapienie ciazy gdyz ostatni raz wspolzylam dokladnie miesiac temu przy zazywaniu 25 tabletki z blistra (czyli konczylam opakowanie, wowczas wspolzylam i przez nastepny miesiac bralam kolejne opakowanie tabletek gdzie juz nie wspolzylam, okres wystapil regularnie i po zakonczeniu tego opakowania przestalam je zazywac). Co to moze oznaczac ze krwawienie nie wystapilo ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniejszą przyczyną zatrzymania okresu są wahania hormonalne wynikające z długotrwałego stosowana antykoncepcji.