Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i negatywny test ciążowy

Czy to ciaza czy powiklania po braniu tabletek antykoncepcyjnych. Od 03.2012-08.2013 bralam tabletki antykoncepcyjne. Do 06.2013 bralam asubtele a przez ostatnie 2 miesiące artizie. Po odstawieniu dostałam pierwszy okres 1.10.2013 a od tamtego razu do teraz nie mialam go wcale zrobilam juz jakies 15 testow ciążowych i każdy jest negatywny. Co mi jest?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak miesiączki najpewniej jest związany z niedawnym odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. U części kobiet po odstawieniu tabletek występują bowiem zaburzenia miesiączkowania. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Gdyby nie wystąpiło w ciągu kilku-kilkunastu najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.