Brak okresu przy bólach podbrzusza

Witam, Od 2 lat stosuje o godz. 21 tabletki dayllete. W tym miesiącu nie wzięłam ostatniej tabletki z zawartością hormonów i zażyłam ją dopiero po 22 h następnego dnia. Współżyłam ze swoim facetem ponieważ nie wiedziałam, że zapomniałam o zażyciu tabletki. Teraz czuje jakbym miała dostać okres a niestety go nie ma. Czy ta tabletka przyjęta za późno mogła na to wpłynąć? Oczywiście zastosowała także tabletki placebo dziś mam ostatnią.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjęcie tabletki z opóźnieniem mogło wpłynąć na brak krwawienia. Nie można także wykluczyć ciąży aczkolwiek prawdopodobieństwo jest niewielkie. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższej przerwie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.