Brak owulacji - jak długo trwa leczenie?
Witam. Nie mam okresu od lutego. Miałam robione badania hormonalne i wyszły dobrze. Dziś byłam na USG i lekarz stwierdził, że przez dłuższy okres nie miałam owulacji i i przez to zrobiły mi się pęcherzyki na jajnikach. Chciałam się dowiedzieć jak długo trwa leczenie?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Pisząc pęcherzyki ma Pani zapewne na myśli torbiele. Ważna jest ich wielkość i ilość. Jeżeli są one niewielkich rozmiarów 10-20 mm, to nie leczy się ich od razu, a wykonuje kontrolne USG w następnym cyklu, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że wchłoną się samoistnie.