Brak szacunku od nastoletniego syna

Witam, Samotnie wychowuje 18l syna. Od kilku miesięcy jestem codziennie wyzywana. Syn chce pieniędzy,jeżeli nie dostaje ich strasznie mnie wyzywa i rozwala sprzęt w mieszkaniu. Mówi,że nienawidzi mnie,nie chce ze mna mieszkać,ale mieszka i nie ma szacunku-podobnie jak do innych członków rodziny.

Witam. Trzeba postawić jasne granice i absolutnie nie pozwolić się tak traktować. Jeśli takie zachowanie nie miało miejsca wcześniej, a dopiero teraz kiedy ma 18 lat, przyjrzałabym sie czy ma coś wspólnego z braniem narkotyków: silna agresja, potrzeba pieniędzy (na narkotyki).
Magdalena Brabec

Dzień Dobry,
koniecznie proszę pójść po pomoc do psychologa w Lidze Polskich Kobiet uzyska Pani bezplatna pomoc psychologiczną i prawną. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Stawianie granic, konsekwencja i wymagania są bardzo istotne w procesie wychowawczym, a także w relacjach rodzice- dziecko. Warto się przyjrzeć, jak to wygląda u Państwa w domu. Czy syn ma jakieś obowiązki? Czy czegoś Pani od niego wymaga? W sposób stanowczy i konsekwentny? Czy syn ma motywacje do zmiany? I co mogłoby go zmotywować?
Takie zmiany to proces. Najpierw to Pani musiałaby się zmienić- stać silniejszą, pewną siebie, konsekwentną i asertywna mamą. To pozwoliłoby Pani zyskać szacunek syna, a także - wbrew pozorom- poprawić relację z dzieckiem.