Brak uczucia głodu i problemy z powstrzymaniem się od jedzenia

Nie czuję fizycznego głodu. Mogę nie jeść cały dzień i mam się dobrze, ale jeśli tylko skuszę się choćby na jogurt czy kromkę chleba, nie potrafię się powstrzymać i jem aż do bólu żołądka, cokolwiek, co tylko mam pod ręką. Na pewno nie jest to normalne, ale nie czuję stanów pośrednich, mam na myśli tego momentu najedzenia się, a jeszcze nie przejedzenia. Czy to, że wcześniej dosyć długo się odchudzałam (ale nie głodziłam!), mogło rozregulować ośrodek głodu i sytości?

Niestety mogło. Dodatkowo możliwe, że rozregulować hormony trzustkowe. Najważniejsze byłoby uregulowanie jedzenia. Organizm odczuwa jakby był głodzony i dlatego jak na jego horyzoncie pojawia się jedzenie to wysyła sygnał aby jeść więcej.
W Pani wypadku ważne by było aby się Pani mocno najadała, ale takich produktów, które nie spowodują przyrostu wagi.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl