Brak zainteresowania ze strony matki przez 6. lat a chęć pogodzenia

Poszłam od moich rodziców gdy miałam 13 lat ponieważ mnie bili strasznie krzyczeli na mnie nie mogłam mieć w domu ani koleżanek ani kolegów ją jakalam się przez to wszystko i uciekam do moich dziadków pomogli mi we wszystkim jestem bardzo wdzięczna za to im ale jest problem bo moja matka się rozstala z ojcem i matka wprowadziła się tam gdzie ją mieszkam ona za wszelkom cenę chce się pogodzić co ją mam zrobić gdy ona przez 6 lat nie interesowała się mną

To bardzo trudny problem, o którym Pani pisze. Silni ludzie potrafią wybaczyć...Natomiast zgodę traktowałbym doraźnie jako dobre rozwiązanie. Szkoda życia by żyć w gniewie.

Szanowna Pani, rozumie że teraz ma Pani 19 lat i jest Pani osoba pełnoletnią. jeżeli czuje Pani , że nie chce się pogodzić z matką proponuję rozwiązanie doraźne - proszę powiedzieć matce że możecie się tolerować, żyć niejako obok siebie dopóki sytuacja będzie tego wymagała jednak nie jest jej Pani w stanie wybaczyć w tym momencie tego co si stało i nie chce żeby Panią jeżeli myśli Pani, że matka na prawdę się zmieniła i szczerze chce pojednania zalecam konsultację psychologiczną - może istnieje szansa na pojednanie. Pozdrawiam

Witam. Przeszła Pani przez bardzo trudne rzeczy i wyobrażam się, że teraz może Pani przeżywać dużo intensywnych i mieszanych uczuć. Tylko Pani może wiedzieć, co Pani chce zrobić, a czego nie. Dotyczy to również (a może przede wszystkim) relacji z matką. Zachęcam do tego, aby pozostała Pani w zgodzie ze swoimi uczuciami. Domyślam się, że to może nie być łatwe - bo Pani uczucia mogą być mieszane. Gdyby uznała Pani, że potrzebuje Pani pomocy w rozeznaniu się w tych uczuciach - to może Pani skorzystać z psychoterapii. Pozdrawiam

Proszę być uważną na swoje uczucia i potrzeby, już dosyć wycierpiała Pani od matki, wspieram Panią, aby uczyła się Pani wybierać siebie. Powodzenia!