Brak zarodka i widoczny pęcherzyk żółtkowy

Witam.
Jestem w/g badania Usg w 6 tygodniu i 1 dniu. Opis badania brzmi: w jamie macicy jeden pęcherzyk ciążowy, GS-19mm, nie uwidoczniono echa płodu. widoczny pęcherzyk żółtkowy.
Czy jest coś niepokojącego w tym opisie?
Proszę o szczerą wypowiedź. Pozdrawim

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nieco niepokojący jest fakt, że nie udało się uwidocznić zarodka. Reszta parametrów jest w normie. Wskazane jest powtórzenie badania po tygodniu lub dwóch, aby upewnić się, że nie mamy do czynienia z tzw. pustym pęcherzykiem ciążowym (sytuacja, w której pęcherzyk rośnie prawidłowo, lecz zarodek obumiera na bardzo wczesnym etapie rozwoju, tak iż nigdy nie udaje się go uwidocznić w USG; ciąża taka ulega poronieniu). W wielu przypadkach bywa jednak tak, że w kontrolnym badaniu (po 1-2 tygodniach) wszystko jest jak najbardziej w porządku- udaje się zobaczyć echo zarodka.
Tego życzę i pozdrawiam serdecznie!