Brązowe lekkie plamienia tydzień po miesiączce

Witam! Mam 20 lat, od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Ostatnia miesiączka była bolesna mimo brania tabletek. Minął tydzień od zakończenia miesiączki, raz poczułam ból (jak przed miesiączką) i od tego czasu zdarzają się brązowe lekkie plamienia. Czy to coś poważnego? Pierwszy raz coś takiego się zdarzyło.

Dzień dobry, jednorazowe plamienie w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie jest powodem do niepokoju. Jeżeli sytuacja powtarza się przy kolejnych opakowaniach, należy skonsultować się z ginekologiem.