Brązowe plamienia po zażyciu Escapelle

witam,mam 25 lat, 3 tyg temu, w 12 dc zażyłam Escapelle po 23 godzinach od stosunku (zsunęła się prezerwatywa) to były moje dni płodne....po 6 dniach od przyjęcia Escapelle wystąpiło minimalne brązowe plamienie, a następnie w terminie normalna 5 dniowa miesiączka. nie robiłam testu, bo chyba nie ma po co, prawda?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ciąża jest w tej sytuacji mało prawdopodobna, ale żadna metoda antykoncepcji, w tym lek Escapelle, nigdy nie cechuje się 100% skutecznością. Dlatego w razie wątpliwości sugeruję wykonać test ciążowy.