Brązowe plamienia przy tabletkach Novynette

witam, biorę od półtora roku tabletki antykoncepcyjne Novynette. ostatnio w czasie siedmiodniowej przerwy pojawilo się brązowe plamienie, takie sobie w 5 dniu z odstawienia (zazwyczaj krwawienie było w 5 dniu). i teraz zastanawiam się czy to normalne i czy tak juz bedzie zawsze? czy mam sie o co martwić? Tabletki przyjmuje prawidlowo o tej samej porze, o żadnej nie zapominając.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Epizod plamienia mógł być spowodowany wahaniem poziomu hormonów. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.