Brązowe plamienia zamiast kolejnej miesiączki

Dzień dobry! Mam 20 lat i mam problem związany z miesiączką, tzn. nigdy nie miała bardzo regularnych cykli, zazwyczaj oscylowały w granicach 28-32 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 11. maja i nadal nie pojawiła się kolejna. Zamiast niej od około tygodnia występuje u mnie brązowe plamienie, niby nie bardzo obfite, ale widoczne. Zdarza się najczęściej rano i do południa. Ciąża nie jest możliwa. Co może mi dolegać?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Wśród przyczyn opóźnienia krwawienia miesiączkowego wymienia się infekcję stres itp. Jeżeli miesiączka jeszcze nie wystąpiła konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa., po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.