Brodawki płaskie na powiece i czole

Mam 14 i mam problem z brodawkami płaskimi... mam je na czole, i rozprzestrzeniają się na lewą powiekę za miesiąc idę na krioterapię. I stąd pytanie: czy tak da się je trwale usunąć, żeby nie było śladu? Pytam ponieważ są powodem moich kompleksów, jeszcze 2 miesiące temu miały nie ładny brązowo-szary kolor, teraz są trochę ciemniejsze od skóry (blado różowy), ale nadal są znacznie widoczne i nadal się rozprzestrzeniają, boję się, że będę miała bliznę do końca życia. Proszę o odpowiedź. :)
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie brodawek płaskich poprzez krioterapię jest możliwe, ale skuteczne jedynie w około połowie przypadków. Zwykle nie stanowi to jednak problemu, gdyż po kilku latach utrzymywania się zmiany wykazują tendencję do samoistnego ustępowania bez pozostawienia blizn.