Całkowite zarośnięcie worka osiedziowego

W jakim czasie i z jakich przyczyn jest możliwe całkowite zarośnięcie worka osiedziowego i czy chirurg nie jest w stanie rozpoznac martwicy jelita grubego i cienkiego. Proszę o konkretną odpowiedź a nie typu " prosze spytać lekarza prowadzącego" bo gdyby lekarz prowadzący udzielił odpowiedzi na to pytanie nie szukałabym jej na tym portalu!!!

Aleksander Ropielewski

Jest możłiwe z powodu infekcji bakteryjnej lub nowotworu osierdzia- czas do tego potrzebny jest różny od rodzaju infekcji i sił obronnych organizmu. W początkowej fazie możliwe jest nierozróżnienie jelita martwego od żywego podczas zabiegu.