Carcinoma Renocellulare partim necroticans

Moja mama zachorowała na raka nerki. Guz okazał sie złośliwy III st wg Fuhrmana - Carcinoma Renocellulare partim necroticans. Pojawiły sie przerzuty do kości i dwie zmiany w płucach. Onkolog zdecydowała o odstąpieniu od chemioterapii i stosowania innych programów lekowych. Uzasadnia to martwica guza powyżej 50%. Zupełnie tego nie rozumiem. Co to oznacza? Pacjenci w gorszym stanie dostają leki a mojej mamie wystawiono skierowanie do hospicjum domowego. Boje sie, ze ktoś popełnia błąd.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Choroba jest bardzo zaawansowana. Kwalifikacja do wspomnianego leczenia należy do lekarza onkologa, który powinien Wam wyjaśnić i uzasadnić powody odmowy zlecenia tego leczenia.
Poza tym cały czas powinno być prowadzone leczenie paliatywne odpowiednie do zaawansowania choroby i stanu zdrowia.