Cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych
wynik rezonansu magnetycznego odcinka C. Krążki międzykręgowe kręgosłupa szyjnego wykazują cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych. Na poziomie C5i C6 widoczna jest wyrażna przepuklina krążka miedzykręgowego tylno -pośrodkowa z tendencją do lateralizacji lewobocznej, wpuklająca do kanałowo na głębokości 3.5 mm wywierająca impresję na worek oponowy i dochodząca do przedniego zarysu rdzenia kręgowego. Kasia

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.