Cechy uszkodzenia: I/II stopień rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej

Witam, właśnie otrzymałam opis MR kolana lewego i pisze m.in. tak: obraz sugeruje cechy uszkodzenia I/II stopień rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. w dole podkolanowym torbiel Bakera o wym. 18x6x27 mm. przestrzeń płynowa na poziomie dystalnego odcinka trzonu kości udowej o wym. 32x11x19 mm w grupie tylnej maści uda.Co to wszystko znaczy i co mnie czeka w zawiązku z tym. bardzo proszę o odpowiedź ...

Szanowana Pani, wynik badania NMR jest jedynie wynikiem badania dodoatkowego. Nie wiadomo czy, a jesli to jakie ma Pani doleglwiości bólowe, objawy kliniczne? Jaki jest wywiad - ból pzrewlekły czy ból pourazowy? Jednym słowem powinna Pani poddać się badaniu ortopedycznemu. Wykonane badanie sugeruje uszkodzenie w zakresie łąkotki kwalifikujące się dfo leczenia zachowawczego (przy braku ewidentnego wywiadu urazowego !) Obecności torbieli dołu podkolanowego - cysty Bekera sugeruje raczej tło pzreciążeniowo-zwyrodnieniowe. Podsumowując: wynik badania NMR nie jest jednoznaczny - i w związku z tym dalsze postepowanie jest w dużej mierze uzaleznione od obrazu klinicznego. Konsultujący Panią ortopeda powinien podjąc decyzję czy w Pani konkretnym wypadku bardziej wskazane jest leczenie zachowawcze ( framakoterpia + rehabilitacja ) czy też postepowanie operacyjne. Pozdrawiam i sugeruję kontakt, z doświadczonym w zakresie diagnostyki i leczenia zarówno zachowawczego jak i operacyjnego, ortopedą.