Cechy uszkodzenia: I/II stopień rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej

Witam, właśnie otrzymałam opis MR kolana lewego i pisze m.in. tak: obraz sugeruje cechy uszkodzenia I/II stopień rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. w dole podkolanowym torbiel Bakera o wym. 18x6x27 mm. przestrzeń płynowa na poziomie dystalnego odcinka trzonu kości udowej o wym. 32x11x19 mm w grupie tylnej maści uda.Co to wszystko znaczy i co mnie czeka w zawiązku z tym. bardzo proszę o odpowiedź ...
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowana Pani, wynik badania NMR jest jedynie wynikiem badania dodoatkowego. Nie wiadomo czy, a jesli to jakie ma Pani doleglwiości bólowe, objawy kliniczne? Jaki jest wywiad - ból pzrewlekły czy ból pourazowy? Jednym słowem powinna Pani poddać się badaniu ortopedycznemu. Wykonane badanie sugeruje uszkodzenie w zakresie łąkotki kwalifikujące się dfo leczenia zachowawczego (przy braku ewidentnego wywiadu urazowego !) Obecności torbieli dołu podkolanowego - cysty Bekera sugeruje raczej tło pzreciążeniowo-zwyrodnieniowe. Podsumowując: wynik badania NMR nie jest jednoznaczny - i w związku z tym dalsze postepowanie jest w dużej mierze uzaleznione od obrazu klinicznego. Konsultujący Panią ortopeda powinien podjąc decyzję czy w Pani konkretnym wypadku bardziej wskazane jest leczenie zachowawcze ( framakoterpia + rehabilitacja ) czy też postepowanie operacyjne. Pozdrawiam i sugeruję kontakt, z doświadczonym w zakresie diagnostyki i leczenia zarówno zachowawczego jak i operacyjnego, ortopedą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty