Chciałabym przytyć - czy powinnam?

Mam 13 lat, 157 cm wzrostu i ważę zaledwie 40 kg. Jak na ten wiek co ja mam, to bardzo mało ważę, prawda? Zalogowałam się tutaj, abyście jakoś pomogli mi lub rozwiązali kłopot z moją wagą. Wiem, że może inne dziewczyny marzą o tej wadze, ale ja nie. Bardzo chciałabym ważyć chociaż 45 kg. Pomożecie mi jakoś?

Witamy serdecznie!
Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 5 centyla, zaś wzrost około 25 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie szczuplejsza i niższa niż inne dziewczynki w Twoim wieku.

Ponadto Twoja waga rzeczywiście jest nieco za niska w stosunku do wieku i wzrostu, ale nie oznacza to jeszcze niedowagi. Gdybyś jednak przytyła te 5 kg, o których piszesz, Twoja waga byłaby idealnie proporcjonalna w stosunku do wieku i wzrostu.

Pamiętaj, że aktualnie jesteś w wieku wzrostu i dojrzewania, kiedy Twój organizm potrzebuje dostarczenia wszystkich substancji odżywczych. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoja dieta jest prawidłowa, powinnaś skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.