Chciałbym zasnąć i się nie obudzić, myślami jestem Bóg wie gdzie - czy to depresja?

Witam, nazywam się Krzysztof, mam piękną córeczkę i chyba tylko dla niej żyję. Nic mi się nie chce, czuję ciągłe zmęczenie, o śmierci to nie ma dnia, żebym nie myślał - chciałbym zasnąć i się nie obudzić, myślami jestem Bóg wie gdzie, moje życie to katorga. Co robić? Doradźcie. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim proponowałabym, aby zastanowił się Pan skąd takie myśli. Niestety nie przedstawia Pan podłoża takiego stanu psychicznego, stąd prośba, aby w miarę możliwości zastanowił się Pan nad tym, co może przywoływać takie myśli.

Warto, aby poprosił Pan o pomoc żonę lub kogoś innego bliskiego, kto będzie wsparciem dla Pana. Pomocna byłaby również wizyta u psychologa. Podczas takich spotkań mógłby Pan zastanowić się nad tym skąd takie myśli się u Pana pojawiają, a także jak rozładować napięcie z nimi związane.

Wspomina Pan o córeczce, podejrzewam, że to ona jest głównym czynnikiem motywacyjnym, który przemawia do Pana, żeby coś zmienić w swoim życiu. Warto, aby takiego myślenia się Pan trzymał. Zrobił już Pan pierwszy krok pisząc tutaj, teraz proszę poszukać pomocy w swoim mieście, udać się na bezpośrednią wizytę do psychologa. Na pewno w Pana miejscu zamieszkania ma Pan dostęp do psychologa.

Proszę zawalczyć o siebie, dla siebie!
Pozdrawiam